Milí cimbalklasičtí duševní akcionáři, po delší době si Vám dovolujeme podat raport o našich aktivitách.
Právě jsme s boží pomocí dotočili album Betlém, které navazuje na úspěšné stejnojmenné představení Městského divadla v Brně. Bezmála hodinka nejen ryze vánoční muziky, na které se vedle Cimbal Classiku podílejí i herecké osobnosti Městského divadla (P. Štěpán, M. Lalková, S. Slovák, M. Němec, L. Kolář aj.), vyjde v průběhu listopadu.

7. října uctíme vzpomínkovým koncertem společně s Poutníky a dalšími muzikantskými přáteli našeho kamaráda, textaře, ale hlavně vzácného člověka Josefa Prudila v Divadle šansonu (Dělňák) na Jamborově ulici.

11. října hostuje v Divadle Bolka Polívky pražské Divadlo pod Palmovkou, které uvede úspěšnou dramatizaci románu G. Preisové Gazdina roba, na které jsme měli tu čest s kapelou spolupracovat. V hlavní roli se představí mj. skvěle zpívající Jitka Čvančarová. Jedná se pravděpodobně o poslední uvedení na brněnské půdě. Nenechte si ujít.

31.10. CIMBAL CLASSIC & Katka a Dalibor Štruncovi tak trochu jinak!

Netradičně v Divadle na Provázku se představíme v čerstvě rozšířené hudební sestavě: V současné době hrajeme v pětičlenném složení. Katku a Dalibora Štruncovy coby pilíře a pěvecké frontmany kapely doplňují hobojista a sopránsaxofonista Rastislav Kozoň, violistka Katka Kovaříková a jako nováček basista Marek Švestka. Na Provázku sestavu rozšíří mandolinista Martin Krajíček a akordeonistka Klára Šmahelová.
Zazní novinky i starší folkové písně v novém, snad neotřelém soundu, večer to bude pěkný a třeba společně vytvoříme podzimní tradici.

Koncert se koná za podpory České advokátní komory.

Slunečný podzim a lásku všude kolem přejeme.